Object | Klassieke gitaar |
Materiaal | Mahonie - Palissander - Massief cederhout |
Merk | Ryoji Matsuoka |
Nummer | M30 |
Gesigneerd | Binnenzijde |
Jaartal | 1983 |
Conditie | Uitstekend |
Bijzonderheden | Ryoji Matsuoka is een vooraanstaande Japanse gitaarbouwer die in 1959 begon met het maken van instrumenten in de stad Nagoya op het eiland Honshu, waarvan de omgeving een zeer sterke gitaar en vioolbouwtraditie kent, waar de legendarische Matsumoku-fabriek, Suzuki en een aantal belangrijke kleinere fabrikanten zoals Sada Yairi, Kazou Yairi gevestigd zijn. In de jaren 1970 produceerde Ryoji Matsuoka topmodellen van akoestische instrumenten voor het merk Aria, om na 1075 met zijn eigen modellen te beginnen, zijn werkplaats had naar verluidt slechts zo'n 15 mensen in dienst voor de productie, zodat alle instrumenten Matsuoka's grondige inspectie konden doorstaan. Het model n. 30 is een semi-massieve spaniel uit 1980 met een cederhouten bovenblad, ebbenhouten toets, mahonie hals en palissander toets. Hij heeft een kleurrijke, ronde, edele klank. Schatting experts €600 - €750 Richtprijs minimaal bedrag ligt tussen € 186,- en € 216,- |