Categorie (soort boek) | Geschiedenis- Kunstboek |
Titel | Geschiedenis van de Lelijkheid |
Schrijver | Umberto Eco |
Uitgever | Uitgeverij Bert Bakker |
Hardcover of paperback | hardcover |
Aantal paginas | 451 |
Jaar uitgifte | 2007 |
ISBN nummer | 978-90-351-3196-5 |
Afmetingen | 18x24 cm |
Taal | Nederlands |
Bijzonderheden | Lelijkheid is iets dat, net als schoonheid, onderhevig is aan een veranderlijke cultuur onder invloed van periode en maatschappij. Wat in het oude Griekenland werd gezien als lelijk, kwam niet overeen met de denkbeelden die op dat moment in de Arabische Wereld heersten. Wat in de Middeleeuwen werd gezien als afstotelijk, werd in andere periodes van onze cultuur gezien als verleidelijk.