Object | Litho |
Materiaal | Inkt - papier |
Kunstenaar | Piet Schipperus |
Gesigneerd | Rechtsonder |
Jaartal | 1e Helft 20e eeuw |
Herkomst | Nederland |
Afm in cm (lengte,breedte, hoogte) | 68 x 52 cm |
Ingelijst | Achter glas |
Conditie | Waterschade op pas Partout, ouderdomssporen lijst |
Bijzonderheden | Piet Schipperus (1840-1929) Rotterdam 1840-1929 Den Haag. De kunstschilder Pieter Adrianus Schipperus werd op 6 maart 1840 in Rotterdam geboren. Hij woonde en werkte aldaar en sedert 1910 te 's Gravenhage, waar hij op 4 oktober 1929 overleed. Hij was auto-didact. Schipperus zou aanvankelijk kunsthandelaar worden maar door een subsidie van koning Willem III werd hij in staat gesteld om van het schilderen zijn beroep te maken. Hij begon met het schilderen van romantische landschappen en zee- en riviergezichten, meest in de omgeving van Haarlem en in Limburg. In 1910 vestigde hij zich in Den Haag, waarna hij veel stof voor zijn schilderijen opdeed in en rond Rotterdam. Schipperus was een knap aquarellist. Pas op latere leeftijd begon hij ook in olieverf te schilderen en bekwaamde zich in etsen en lithograferen .Hij is onder andere bekend als schilder van bosgezichten en landschappen. Zijn werk is in vele musea vertegenwoordigd. Hij bracht het tot leraar aan de Rotterdamse Academie voor Beeldende Kunsten, was lid van verschillende kunstgezelschappen en heeft meermalen geëxposeerd. Musea: o.a. Teylersmuseum in Haarlem, Museum Boymans-van Beuningen in Rotterdam. |